Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Fajny film techniki jazdy.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Raceman

34

7758

04 cze 2015, 15:00

lopatka Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Technika jazdy na nartach.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1 ... 13, 14, 15 ]

Raceman

212

29753

05 cze 2013, 14:56

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sztuka bezpiecznej jazdy na nartach.

Adrian

10

1549

21 cze 2011, 8:02

narciarz70 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Główne błędy w technice jazdy na nartach.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

15

26711

15 lip 2012, 23:01

lopatka Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Ewolucja techniki w jeździe sportowej.

Raceman

2

1093

02 gru 2011, 17:57

Niko130 Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?
PostZamieszczono: 15 gru 2011, 13:11
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Pisząc w temacie " Czy narty carvingowe są niebezpieczne?" zadałem sobie pytanie, jeśli uczyć nowicjuszy technik bezpiecznej jazdy, to jakich? Czy mają to być wybrane elementy także starej techniki, czy wszystkie po kolei bez wyjątku.? A może nowa technika przeplatana starą?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?
PostZamieszczono: 15 gru 2011, 13:41
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Raceman pisze:
Pisząc w temacie " Czy narty carvingowe są niebezpieczne?" zadałem sobie pytanie, jeśli uczyć nowicjuszy technik bezpiecznej jazdy, to jakich? Czy maja to być wybrane elementy także starej techniki, czy wszystkie po kolei bez wyjątku.? A może nowa technika przeplatana starą?


No proszę cię ...nie ma czegoś takiego :)
Nie ma "starej" "nowej" jazdy - jest ewolucja.

W skrócie: narciarstwo jest jedno a zdobywanie kolejnych umiejętności to wchodzenie na tę piramidę ...czy po schodkach/drabinie etc. ;)
Na szczycie jest skręt cięty :)
Mnóstwo ludzi próbuje zacząć "od góry" ale na ogół z miernym efektem (to widać na stokach) - to jest jak skok o tyczce ...bez tyczki ;)

Znane mi (sensowne) programy ułożone są tak właśnie - że stopniowo dochodzisz na szczyt.
Włoskie czy austriackie i oczywiście polski (oparty na włoskim o ile wiem).
Tamtych nie studiowałem ale podglądam pracę tamtych instruktorów - i uczą tego samego.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?
PostZamieszczono: 15 gru 2011, 13:54
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Wiesz co nie jestem instruktorem, nawet nie wiem jaki mają "nasi" program ale czasem jak widzę pracę instruktora godzinami wpajającego pług swoim podopiecznym, który w dalszej nauce skrzętnie "przeszkadza" iść do przodu to mam dość.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?
PostZamieszczono: 15 gru 2011, 15:08
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Obie techniki jazdy są podobne, ja bym nawet nie pisał o dwóch rożnych technikach bo to wymysł, dobra jazda carvingowa bez techniki zwanej klasyczną nie istnieje, bez mieszania tych technik to moim zdaniem wygląda to tak:
- koleś ma slalomkę, mówi, że jeździ skrętem krótkim i tak chce jeździć bo lubi tylko tak naprawdę to krótka jest wyłącznie inicjacja, sam skręt trwa dosyć długo i polega na wykreśleniu czegoś w rodzaju ćwiartki lub trochę więcej spłaszczonego od góry okręgu, wtedy inicjacja i znowu to samo w druga stronę, im równiej i mniej stromo tym bardziej spłaszczona i szersza krzywa, inicjacja poprzez pochylenie inicjowana tak samo z góry jak i z dołu, NW zminimalizowane a i ruch przód tył oszczędny.
Po prostu stosując na carvingach podobną technikę do "klasycznej" uzyskuje się nieco inny efekt, lekkie modyfikacje tej techniki i uzyskujemy efekty pożądane dla geometrii i zalet posiadanej narty.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?
PostZamieszczono: 15 gru 2011, 15:24
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Cytuj:
dobra jazda carvingowa bez techniki zwanej klasyczną nie istnieje

W moim wypadku moje pociechy nigdy nie jeździły, nie były uczone, nawet nie powąchały starej szkoły. Wszystko carving, jeżdżą dobrze technicznie tylko tak czy uczyć podstaw starej szkoły? Moim zdaniem powinny wiedzieć tylko i może aż tylko tego "hamulca bezpieczeństwa" o którym wspominałem wcześniej. Michał te stwierdzenie pewnie bierzesz prosto od siebie, i rozumiem Twój punkt widzenia.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?
PostZamieszczono: 15 gru 2011, 16:00
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
Panie i Panowie :lol:
podstawową techniką pozwalającą na pewne poruszanie się na nartach jest śmig :!: .
są różne formy :hamujący , sportowy itd , natomiast jak ktoś nie potrafi stosować tych technik to normalnie nie potrafi jeździć . Ustawić nartę na krawędzi to potrafi "prawie" każdy , tylko później gorzej z jej opanowaniem jak zaczyna przyspieszać :evil:
Niko zdaje się pisał o tzw . jeździe sytuacyjnej , gdzie mieszamy techniki ( śmig , skręt cięty krótki , długi , kompensacja , fun ...) w zależności od tego jak i gdzie chcemy pojechać , jakie są warunki , itp . itd . Jak często widujecie takich narciarzy na stokach ? są pewnie w przeważającej mniejszości w stosunku do "kurwingowców" ;)





Za ten post autor aklim otrzymał podziękowanie od gajowy01(15 gru 2011, 19:00)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?
PostZamieszczono: 15 gru 2011, 16:47
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
aklim pisze:
Jak często widujecie takich narciarzy na stokach ? są pewnie w przeważającej mniejszości w stosunku do "kurwingowców" ;)

Równie często jak carvingowców, tyle, że do tych ostatnich nie zaliczam tych, którzy potrafią się przechylić i pojechać na krawędzi.

Nie pamiętam, czy w w ubiegłym, czy 2 sezony wstecz usłyszałem na stoku 4 dobre słowa: "nie jedziesz na krawędzi". Normalnie mnie zagotowało, gdyż w mojej opinii jak i większości jeżdżących znajomych dawałem w miarę nieźle radę na "kantach" :mrgreen: . No ale, że powiedział to ktoś mądrzejszy narciarsko ;) i z dużym doświadczeniem na tyczkach, to pomimo szczerej naprędce zbudowanej niechęci do tej Osoby zastosowałem lekarstwo o nazwie puknij się w łeb, przemyślałem sprawę i zrozumiałem :D .




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?
PostZamieszczono: 15 gru 2011, 21:51
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
ravick97 pisze:
aklim pisze:
Jak często widujecie takich narciarzy na stokach ? są pewnie w przeważającej mniejszości w stosunku do "kurwingowców" ;)

Równie często jak carvingowców.......

hmm
ja ich widuję dużo rzadziej ,co nie znaczy .że ich nie ma na naszych stokach
a wracając do technik to np taki śmig -tutaj jestem ortodoksem :lol: , bo tak jak napisałem wcześniej , uważam , że jest to podstawowa technika narciarska - jest obecnie często pomijany w szkoleniu . Poprawne jego wykonanie jest dużo trudniejsze niż pasywna jazda na krawędzi , nie mówiąc już o kondycji która tutaj jest niezbędna .
Oczywiści niech każdy jeździ jak chce , byleby tylko bezpiecznie dla siebie i innych , ale ograniczanie się do jednego sposobu zsuwania się z góry na dół dla mnie jest normalnie nudne ;) .Każdy eksperyment , próba czegoś nowego , nawet jak kończy się glebą , daje jakieś nowe doświadczenia no i po prostu jest FUN :lol:





Za ten post autor aklim otrzymał podziękowania - 3 gajowy01(16 gru 2011, 1:37), Niko130(15 gru 2011, 23:29), Raceman(15 gru 2011, 22:04)
Ocena:25%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?
PostZamieszczono: 15 gru 2011, 22:03
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Andrzej nie zgadzam się że każda jazda carvingiem to jazda PASYWNA, o ile w starej szkole trzeba było wychodzić góra-dół, stosować kontrotację i jazdę na tzw dolnej narcie by zmusić dechy do skrętu, to w nowej technice także trzeba się naruszać na dechach by przejechać dobrze. Co prawda nowa technika raczej wspomaga i wykorzystuje siły (np. odśrodkowa) niż się im przeciwstawia ale i tak jest co robić.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?
PostZamieszczono: 15 gru 2011, 22:27
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
"pasywna" zaznaczyłem specjalnie na czerwono ,żeby zwrócić uwagę na to ,że wielu narciarzy uczy się właśnie takiej trochę dziwacznej techniki , która polega na postawienie narty na krawędzi , wypchnięciu , w sposób czasem kuriozalny , biodra i zjeżdżaniu , wykorzystując siły grawitacji , na dół . Żadnej pracy rękami , nogami , czyli taka trochę kukła na nartach .OK, niech sobie tak jeżdżą , mi to nie przeszkadza , tylko nikt nie zmusi mnie , żebym powiedział ,że są to dobrzy narciarze , chociaż pewnie niektórzy z nich tak o sobie myślą .
Sam Marcinie wiesz , że jazda jeździe nie równa i jeden zjedzie pasywnie 20 razy i nawet się nie spoci , a Ty po takiej dawce będziesz ledwo zipiał .Niby ten sam stok , ta sama ilość zjazdów , ale energia włożona w jazdę zupełnie inna





Za ten post autor aklim otrzymał podziękowanie od Raceman(15 gru 2011, 22:56)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?
PostZamieszczono: 16 gru 2011, 9:46
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Cześć,
mam takie pytanie czy oficjalne programy nauczania jazdy na nartach polski, włoski czy austriacki są gdzieś dostępne w jakiejś formie pdf, filmów czy innych materiałów. Czy jest to wiedza tylko dla instruktorów i członków organizacj?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?
PostZamieszczono: 16 gru 2011, 12:56
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Program polski z lat poprzednich w formie video gdzieś w sieci krąży lub też krążył.
Co do aktualnego to niestety trzeba się wybrać osobiście tutaj: http://sitn.pl/sitn/kontakt/, gdyż wysyłkowo nie sprzedają .
Przy okazji jakbyś był weź dwa, bo mi ta lokalizacja zawsze jakoś nie po drodze :).




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?
PostZamieszczono: 16 gru 2011, 13:00
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Ok, spróbuje się tam wybrać w przyszłym tygodniu, to będę pamiętał, wiesz może jaka jest cena?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?
PostZamieszczono: 16 gru 2011, 13:20
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Cena jest 50zł, ale jak poinformowała mnie przed chwileczką Pani, mają tylko z 2009r.
Ale czy to jest aktualny to nie wiem.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?
PostZamieszczono: 16 gru 2011, 14:41
Offline

Rejestracja: 04 gru 2011, 20:52
Posty: 12
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Ewolucje narciarskie ze szkolenia SITN i PZN
http://www.youtube.com/watch?v=iJJGHuDzE4w






Za ten post autor _piotrd_ otrzymał podziękowanie od Raceman(16 gru 2011, 19:23)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Fajny film techniki jazdy.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Raceman

34

7758

04 cze 2015, 15:00

lopatka Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Technika jazdy na nartach.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1 ... 13, 14, 15 ]

Raceman

212

29753

05 cze 2013, 14:56

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sztuka bezpiecznej jazdy na nartach.

Adrian

10

1549

21 cze 2011, 8:02

narciarz70 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Główne błędy w technice jazdy na nartach.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

15

26711

15 lip 2012, 23:01

lopatka Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Ewolucja techniki w jeździe sportowej.

Raceman

2

1093

02 gru 2011, 17:57

Niko130 Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group