Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Test nart 2010/2011

boogie

6

2272

02 gru 2010, 13:16

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

narciarz70

73

8718

31 gru 2011, 2:26

Adrian Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: World Ski Test 2010/2011
PostZamieszczono: 23 paź 2011, 8:42
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
Wyniki na stronie zaprzyjaźnionego forum. :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: World Ski Test 2010/2011
PostZamieszczono: 23 paź 2011, 9:47
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Tadziu znając stronniczość niektórych testerów nie zawierzył bym jednemu typowaniu z tego testu.
Szkoda zaśmiecać naszego forum jego wynikami.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: World Ski Test 2010/2011
PostZamieszczono: 23 paź 2011, 11:26
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Zarzut stronniczości chyba nie ma żadnego oparcia poza domniemaniem albo osobistymi sympatiami z dopiskiem anty w przedrostku. Teorie spiskowe czy inne są tu niepotrzebne. WST jako akcja promocyjna sama w sobie ma wiele słabości, że nawet nie ma co tu pisać o swoich domniemaniach bo i po co. WST to duża akcja promocyjna robiona za spore pieniądze a sam proces testowania nart sądząc po opisie procedury sprowadzony jest do minimum w stosunku do szumu związanego z wynikami tych testów. Dlatego wyniki tego testu nie wzbudzają we mnie większego zainteresowania a zaledwie zaintrygowanie porównywalne z marketingowymi opisami producentów w ich folderach. Niestety testy nart oparte na jednym, niespecjalnie długim przejeździe mają dla mnie minimalną wartość i fajne w nich jest oglądanie obrazków i klasyfikacja ich wyglądu




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: World Ski Test 2010/2011
PostZamieszczono: 23 paź 2011, 11:43
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
mihumor pisze:
Zarzut stronniczości chyba nie ma żadnego oparcia poza domniemaniem albo osobistymi sympatiami z dopiskiem anty w przedrostku. Teorie spiskowe czy inne są tu niepotrzebne. WST jako akcja promocyjna sama w sobie ma wiele słabości, że nawet nie ma co tu pisać o swoich domniemaniach bo i po co. WST to duża akcja promocyjna robiona za spore pieniądze a sam proces testowania nart sądząc po opisie procedury sprowadzony jest do minimum w stosunku do szumu związanego z wynikami tych testów. Dlatego wyniki tego testu nie wzbudzają we mnie większego zainteresowania a zaledwie zaintrygowanie porównywalne z marketingowymi opisami producentów w ich folderach. Niestety testy nart oparte na jednym, niespecjalnie długim przejeździe mają dla mnie minimalną wartość i fajne w nich jest oglądanie obrazków i klasyfikacja ich wyglądu


Racja, nie wiem jak można ocenić daną deskę tylko po paru zjazdach. Jak dla mnie to żeby test był wiarygodny to wszystkie dechy musi przygotować ten sam serviceman i kąty krawędzi również muszą być takie same !!!!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: World Ski Test 2010/2011
PostZamieszczono: 23 paź 2011, 13:41
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
mihumor pisze:
Zarzut stronniczości chyba nie ma żadnego oparcia poza domniemaniem albo osobistymi sympatiami z dopiskiem anty w przedrostku. Teorie spiskowe czy inne są tu niepotrzebne.


Michumor piszesz po moim poście więc odbieram że kierujesz te słowa do mnie.

Połowa testerów na plecach nosi plastrony firm które są ich sponsorami.
Wybacz Michumor bym wierzył w wynik takiego testu.

Sympatie? Lubię Kramera idola z moich młodych lat , Anna Jelusic jest piękną kobietą bardzo lubię jej styl jazdy ( jak wróbelek).
Ale czy to znaczy że ich opinia jest miarodajna?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: World Ski Test 2010/2011
PostZamieszczono: 23 paź 2011, 16:05
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Ocena powstaje na podstawie jednego jednego przejazdu na każdej z ocenianych nart, gdyby to było np kilku zjazdów to bym się nie czepiał. Kto ocenia to mnie już mniej interesuje bo wiadomo, że sukces medialny i finansowy zarówno organizującej to firmie jak i firmą udostępniającym narty do testu (rozumiem, ze firmy za udział sprzętu w teście płacą) zapewniają odpowiednio nośne i znane nazwiska testerów oraz współpracujące firmy medialne, które wprowadzają wyniki tego przedsięwzięcia na różne rynki, budując jego markę i promując go jako najlepszy test nart z danego sezonu a przy okazji robią promocję poszczególnym producentom. Impreza krótka, testy pobieżne i wszystko połączone z odpowiednią promocją i PR-em, czyli po prostu bussines, nawet dosyć fajny, ludzie kierują sie tym przy zakupach bo wydaje im się, ze kupują najlepsze narty w sezonie, naprawdę nie widzę tu potrzeby ani sensu żadnej manipulacji, firmy akceptują reguły, płacą i mogą to wykorzystywać w promocji i gdzieś to swoimi kanałami promocją jest.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: World Ski Test 2010/2011
PostZamieszczono: 23 paź 2011, 18:23
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:39
Posty: 498
Lokalizacja: Sosnowwiec
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
to ja wam polecam nasze amatorskie testy na testujemynarty.pl za niedlugo nowa odsłona nart na 11/12 :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: World Ski Test 2010/2011
PostZamieszczono: 23 paź 2011, 19:15
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Mnie osobiście wasze czy te z NTNu bardziej odpowiadają, oprócz punktacji są opisy i dane o testujących więc można siebie jakoś tam do kogoś dopasować i coś więcej wyczytać - jeśli się komuś oczywiście chce w to wniknąć. A przy testowaniu ile jeździcie średnio na testowanych nartach?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: World Ski Test 2010/2011
PostZamieszczono: 23 paź 2011, 19:58
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
to ,że WST jest imprezą przede wszystkim komercyjną to rzecz dla mnie oczywista , więc nie przywiązuję zbytniej wagi do ogłaszanych w nim wyników .Tym bardziej ,że sporo firm nie uczestniczy w tej imprezie. Natomiast zawsze fajnie jest poczytać o nowościach, trendach które dominują w danym sezonie i ogólnie o narciarstwie , dlatego też nawet jak testerzy mają coś tam na plecach napisane :) to mnie to specjalnie nie przeszkadza.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: World Ski Test 2010/2011
PostZamieszczono: 23 paź 2011, 22:14
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:39
Posty: 498
Lokalizacja: Sosnowwiec
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
mihumor, wszystko zależy od narciarza, każdy ma inne "czucie " nart jeden potrzebuje jeździć dłużej drugi krócej ja średnio na 1 parze nart robię tak 1 zjazd po prostu żeby zjechac i 2-4 zjazdy różnymi stylami prędkościami wszystko zależy od tego do czego ta narta jest przeznaczona. Ale raczej wszyscy starają się przykładać do jazdy :) a zaczynamy jeździć od ok 8 a konczymy 15.30 coś takiego




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: World Ski Test 2010/2011
PostZamieszczono: 23 paź 2011, 23:04
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Boogie opisz nam co czujesz jak jedziesz jednego dnia na kilku nartach i na końcu masz je ocenić.

Czy ułożyłeś sobie swój plan ocen? Może wykonujesz jakieś zaplanowane zadanie z każdą nartą? Co w narcie najbardziej Ci się podoba a czego w niej nie lubisz?

Z nartą jak z miłością nigdy nie wiadomo czy to już jest ta najważniejsza i najlepsza, wyśniona.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: World Ski Test 2010/2011
PostZamieszczono: 24 paź 2011, 17:59
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:39
Posty: 498
Lokalizacja: Sosnowwiec
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
więc tak:

oceny piszemy po każdej zmianie narty, bo nie możliwe było by ocenienie pod koniec dnia jeżeli np jeździsz na 12 parach nart:)

ja zawsze robię tak patrzę na opis producenta co on chce tą nartą pokazać, patrzę na rozmiar w sensie długość taliowanie i grupę nart (allround allmountain etc) jadę na górę, zjeżdzam raz kontrolnie, poźniej kolejne zjazdy zgodnie z przeznaczeniem nart + różne wariacje tzn slalomem gigantem NW itd itp czasem wystarczy zjechać na nartach 2 razy by wiedzieć "co w trawie piszczy", kończysz testowanie takiej narty i opisujesz co czujesz.

po całym dniu naprawdę widać różnicę pomiędzy nartami, da się ją bardzo dobrze wyczuć ba nawet w jednej grupie nart są znaczące różnice :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: World Ski Test 2010/2011
PostZamieszczono: 26 paź 2011, 9:37
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
Boogie
czy na testach macie do dyspozycji tylko jedną długość z danego modelu , czy też jest kilka "rozmiarów" ?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: World Ski Test 2010/2011
PostZamieszczono: 26 paź 2011, 17:49
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:39
Posty: 498
Lokalizacja: Sosnowwiec
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
raczej jest to jedna długość np taka po środku tzn jeżeli są modele np 150 160 170 cm to my testujemy w większości te 160cm choć w tym roku pojawiły się modele z rossi i dynastara w 2 długościach:)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: World Ski Test 2010/2011
PostZamieszczono: 26 paź 2011, 18:35
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
boogie pisze:
..... choć w tym roku pojawiły się modele z rossi i dynastara w 2 długościach:)

testujecie obie długości , czy też każdy bierze tą , która mu bardziej pasuje ?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Test nart 2010/2011

boogie

6

2272

02 gru 2010, 13:16

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

narciarz70

73

8718

31 gru 2011, 2:26

Adrian Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group