Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Smar do wiązań narciarskich

aklim

4

2537

30 wrz 2013, 23:07

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Skorupa buta nie pasuje do wiązań

Barti89suzuki

7

4256

27 sty 2014, 2:29

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wysokość wiązań (przód - tył)
PostZamieszczono: 07 wrz 2011, 19:39
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Co sądzicie na temat wysokości wiązań z przodu i z tyłu ?
Pomierzyłem ostatnio kilka par nart z różnymi wiązaniami i wyszło ze jest różnie tzn. np. w jednej parze różnica między przodem a tyłem wynosi tylko 2mm, natomiast w innej parze było to już prawie 10mm...
Jak to moze przekładac się na jazdę ? Jak jest lepiej: z mniejszą czy większą różnicą między przodem a tyłem ?
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, zakładałem narty i ogień :D ale tak sobie myśle czy można poczuć różnice w jezdzie pomiędzy dwoma takimi samymi deskami, jeżeli w jednej parze przód będzie niżej w porównaniu do drugiej pary...?

Pozdrawiam




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Wysokość wiązań (przód - tył)
PostZamieszczono: 07 wrz 2011, 22:28
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Czy jak mierzyłeś to wszystkie wiązania były ustawione na taki sam rozstaw buta ? :o




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wysokość wiązań (przód - tył)
PostZamieszczono: 07 wrz 2011, 22:32
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Więc tak , zacznę od butów , zawodniczy but niedość że jest twardszy (ten cały flex rzędu 140 - 150) od sklepowych , węższy, ma cieńszy butek w środku to jeszcze jest bardziej pochylony do przodu. Tzn. nasze golenie są pod ostrzejszym kątem w stosunku do stóp niż w cywilnych butach. A jak wiesz zawodnik utrzymuje z reguły centralną pozycję i w fazie inicjacji ciągnienia łuku całą mocą naciska na jęzory mniej więcej 80% dolnej narty 20% górnej(lub więcej to się dynamicznie zmienia)tak by mieć pewną kontrolę nad swoimi dechami. Jedynie w fazie wyjścia z skrętu czasami siada na tzw piętkach by narty go wystrzeliły do przodu (co wiemy nie zawsze kończy się ustaniem).
I w wiązaniach myślę jest podobnie niskie przody i wysokie tyły wymuszają jak by nie było większy nacisk na jęzor buta i co za tym idzie większe posłuszeństwo, kreatywność narty. Bywa że zawodnik jeździ na butach innej firmy a dechy i wiązania także innej, serwisanci tu dogrywają cały sprzęt by reakcja zawodnika była jak najszybsza, balansują góra dół ale muszą uważać na tzw "wysokość stania nad śniegiem".




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wysokość wiązań (przód - tył)
PostZamieszczono: 08 wrz 2011, 9:42
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
ROSSIGNOL pisze:
Czy jak mierzyłeś to wszystkie wiązania były ustawione na taki sam rozstaw buta ? :o


Tak, wiązania były ustawione tak samo




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Wysokość wiązań (przód - tył)
PostZamieszczono: 08 wrz 2011, 9:51
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Raceman pisze:
Więc tak , zacznę od butów , zawodniczy but niedość że jest twardszy (ten cały flex rzędu 140 - 150) od sklepowych , węższy, ma cieńszy butek w środku to jeszcze jest bardziej pochylony do przodu. Tzn. nasze golenie są pod ostrzejszym kątem w stosunku do stóp niż w cywilnych butach. A jak wiesz zawodnik utrzymuje z reguły centralną pozycję i w fazie inicjacji ciągnienia łuku całą mocą naciska na jęzory mniej więcej 80% dolnej narty 20% górnej(lub więcej to się dynamicznie zmienia)tak by mieć pewną kontrolę nad swoimi dechami. Jedynie w fazie wyjścia z skrętu czasami siada na tzw piętkach by narty go wystrzeliły do przodu (co wiemy nie zawsze kończy się ustaniem).
I w wiązaniach myślę jest podobnie niskie przody i wysokie tyły wymuszają jak by nie było większy nacisk na jęzor buta i co za tym idzie większe posłuszeństwo, kreatywność narty. Bywa że zawodnik jeździ na butach innej firmy a dechy i wiązania także innej, serwisanci tu dogrywają cały sprzęt by reakcja zawodnika była jak najszybsza, balansują góra dół ale muszą uważać na tzw "wysokość stania nad śniegiem".



Dzięki za odpowiedz :D
Bardzo mnie zainteresowała sprawa wysokości wiązań, ponieważ w swoich starych GS-ach mam wiązania Tyrolia FreeFlex RD (komórkowe) (10-20din) bez rolki obrotowej (ABS) w przedniej części wiązania i na tych wiązaniach różnica między przodem a tyłem wynosi ok. 10mm. W związku z tym postanowiłem z jednej narty wykręcić wiązanie i na jego miejsce wstawiłem również sportowe (ale nie RD) Tyrolię FreeFlex (6-17din), to wiązanie ma jednak tą rolkę ABS i różnica między przodem a tyłem wynosi tylko 2mm :o Niby oba wiązania przeznaczone są do nart sportowych ale jest pomiędzy nimi dość spora różnica...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Wysokość wiązań (przód - tył)
PostZamieszczono: 08 wrz 2011, 10:08
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Zauważ że 10-20 i 6-17 jedno i drugie wiązanie powinno dobrze trzymać i wypinać odpowiednio np. 20 a drugie np. 6 bo mają taki zakres regulacji. Moim zdaniem tak wielka różnica w sprężynach i mocy ich naciągnięć spowodowało że jedno nie potrzebuje rolki ABS a drugie musi je mieć by wypinać dobrze w wszystkich zakresach skali.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wysokość wiązań (przód - tył)
PostZamieszczono: 08 wrz 2011, 10:16
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Raceman pisze:
Zauważ że 10-20 i 6-17 jedno i drugie wiązanie powinno dobrze trzymać i wypinać odpowiednio np. 20 a drugie np. 6 bo mają taki zakres regulacji. Moim zdaniem tak wielka różnica w sprężynach i mocy ich naciągnięć spowodowało że jedno nie potrzebuje rolki ABS a drugie musi je mieć by wypinać dobrze w wszystkich zakresach skali.


Zgadza sie tylko nawet jakbym usunął tą rolkę ABS to i tak to wiązanie byłoby wyższe od tego 10-20 RD, ale dam do porównania inne dechy, Volkl racetiger SL (sklepowe), różnica przód-tył 4mm, kolejne dechy to stare omeglass'y (również sklepówka), różnica przód-tył 1cm!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Smar do wiązań narciarskich

aklim

4

2537

30 wrz 2013, 23:07

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Skorupa buta nie pasuje do wiązań

Barti89suzuki

7

4256

27 sty 2014, 2:29

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group