Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Wybór nart dla początkującego.

Dada227

1

3341

28 lis 2017, 13:59

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Indywidualny dobór długości nart .

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Adrian

36

16750

28 sty 2014, 23:24

lopatka Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pomocy w wyborze drugich nart - sklepowych GS
PostZamieszczono: 09 kwie 2011, 20:07
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Zebrałem się w końcu na odwagę a ponieważ to moje początki na forum, więc zacznę od małego przedstawienia sie :)
Wiek: 34, wzrost: 170, Waga: ~75 kg, Narty to obecnie Dynastar Contact 4x4 165cm,(poprzednio to Fischer AMC76, czasami Salomon Streetracer 8 156 cm, i stare Dynastary Omeglass 64 152 cm (ale ich się boje :( )
Umiejętności narciarskie: sam siebie nie umiem ocenić :roll: ale spróbóję. Jeżdżę chyba od zawsze ale najwieksze postępy w technice to ostatnie kilka lat. Jeżdę średnim skrętem w zależności od potrzeb bez problemu dociskam do krótkiego lub ciągnę długi skręt. Kilka razy jechałem na amatorsko ustawionych bramkach. Staram się w miarę mozliwości jeździć skrętem ciętym, ale sposób jazdy dostosowuję do warunków, trasy i własnych mozliwości. Muldy, luźny świerzy śnieg na trasie - daję sobie radę, offpist - tutaj mam największe braki :) w tym roku zaliczyłem pierwszy i drugi zjazd ... i duuużo nauki przede mną. Lubię się uczyć na nartach i podnosić umiejętności, w związku z tym plany na przyszły sezon to: poprawa techniki i więcej jazdy na tyczkach, i nauka jazdy poza trasami :). Ufffff ale się rozpisałem... a teraz do sedna sprawy - chcę na nastepny sezon kupić drugą parę nart sklepowe GS i zgłupialem:( nie mogę się zdecydować pomiędzy Dynastarami Speed Course Ti(tylko model 2011/2012 są przepiękne:)) a Headami WorldCup iSpeed i w jakiej długości ???? Czy 171 lub 177 (dynastary) czy 170 lub 175 (head). Początkowo "w ciemno" zdecydowałem, że Course TI dl.171, potem zaczołem kombinować, że mogą być zbyt podobne do Contact'ów 4x4 (Course TI "na papierze" mają podobne taliowanie i promień skrętu, a C 4x4 na trasie jeżdżą świetnie) no i wymysliłem Heada, a jeszcze gdzieś po głowie w tle chodzą mi Dynastary Speed Course WC 175 ale chyba bym sie bał wziąść je w ciemno, żeby mnie nie przerosły ... ... chociaż może to właściwy kierunek :). Proszę o opinie i pomoc i mam nadzieję, że nie przynudzam.
p.s.
znam podobny wątek z działu Giełda - ale nie rozwiał mi on moich wątpliwości :( abo nie umiem z niego wyciągnąć odp. wniosków




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Pomocy w wyborze drugich nart - sklepowych GS
PostZamieszczono: 09 kwie 2011, 23:37
Offline

Rejestracja: 08 gru 2010, 0:06
Posty: 107
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Imię: Wojtek
Dni na nartach: 0
Napisze Ci o dynku :D bo na takich jezdze od kilku sezonów. Od lutego mam Dynastary Speed Course Ti 11/12 177 cm. Napewno jest inna niż 10/11, ma większego kopa na wyjściu, są dynamiczne, a czy szybka hmm... napisze tak... mięrząc czasy na tyczkach i zarazem zawodach dała rade. Napewno dla Ciebie dł 177 cm radius ma 16 m. Czyli coś na polskie podkręcone giganty. No i ten kolor.... dla mnie super




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Pomocy w wyborze drugich nart - sklepowych GS
PostZamieszczono: 10 kwie 2011, 8:34
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Michał, więcej ludzi ma takie rozterki co kupić. Doradzę tak, przed zakupem radzę przetestować, mamy kilku przedstawicieli firm ( Dynastar, Blizzard, Kneissl ) na forum i napewno dostaniesz coś do przetestowania. Możemy się umówić i Ci przygotuję kilka par pożyczonych od naszych wspólnych przyjaciół-przedstawicieli. Wtedy się przejedziesz i weźmiesz tą najbardziej intuicyjną . Szkoda np. źle trafić z nartą która jest za trudna...
ps. dlaczego się boisz Omeglassów?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Pomocy w wyborze drugich nart - sklepowych GS
PostZamieszczono: 10 kwie 2011, 9:05
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2010, 11:13
Posty: 147
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Imię: Filip
Dni na nartach: 52
Delo opisał Ci dynki,ja jeździłem prawie na wszystkim heada(poza tymi podstawowymi).Ispeed jest nartą wymagającą,ale niesamowicie szybką z krawędzi na krawędź,łatwo na niej zacieśnić skręt,a wdługim jest bardzo stabilna.
Ale.Warto zdecydowanie sobie najpierw na upatrzonych modelach pojeździć,żeby własnonożnie się przekonać.Nie ograniczej się tylko do tych dwóch modeli,bo jak dla mnie,zupełną rewelacją w trzymaniu,inicjacji i stabilności jest D2 race GS atomica,fajny jest też fischerRC4 WC GS...
Zdecydowanie odradzam Speed WC,to nie narta do doskonalenia jazdy tylko narta dla doskonałych narciarzy-zwłaszcza na polskich stokach.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Pomocy w wyborze drugich nart - sklepowych GS
PostZamieszczono: 10 kwie 2011, 9:16
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Chciałem dodać tylko że czasem nie zawsze topowa gigantka w Twoim odczuciu może być lepsza od np. allmountaina. Każdy czego innego oczekuje. Jako przykład podam naszego forumowego kolegę Michszu , testował kilka par nart i każde wydawały mu się dobre do puki nie przejechał się na narcie Blizzarda 6.8 174cm i tą chce teraz kupić !




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Pomocy w wyborze drugich nart - sklepowych GS
PostZamieszczono: 10 kwie 2011, 13:39
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Witam,
Wygląd odkładamy (na razie :) ) na bok, bo kolory nowego Dynastara jak dla mnie są mega i było by po sprawie.
Czyli z Dynastara Speed WC odpada, a ze sklepówki w grze zostaje dł 177 cm :) to już coś.
Head iSpeed - przyszedł mi do głowy własnie ze względu na opinie o stabilności szybkości itd, ciekawi mnie jakie są odczucia w porównaniu do Dynastara.
Co do tych dwóch firm - hmmm no jakoś tak mi wyszło dynastarów miałem najwięcej i jakoś tak chyba emocjonalnie:) czuję się związany, pozatym mam omeglassy i obecnie Contacty 4x4, na których jeździ się mi bardzo fajnie i pasuje mi odczucie jakie dają, stąd jako uzupelnienie/rozwinięcie się pojawił się pomysł na Course TI. Odczucia pomiędzy GS a Allmountain - zdaję sobie sprawę że nawet sklepowy GS nie bedzie nartą do wszytkiego i nie zawsze bedzie się na nim fajnie jeździło, ale robię to świadomie. Dlatego też zastanawiam się co brać, żeby nie były zbyt podobne do obecnych, bo Contacty 4x4 pomimo 165 cm i r=14 jeżdżą zdecydowanie szybko i nie przypominają slalomki.
Atomic mi jakoś nie leży ;/, a fischer no eeee sam nie wiem - chyba za czesto je widzę na stoku:).
Zdaję sobie sprawę że najlepiej było by pojeździć na kilku i wybrać to na czym będę się najlepiej czuł. Jeżeli tylko będzie okazji to chętnie skorzystam z propozycji przetestowania ciekawych nart:) niezaleznie czy coś wczesniej kupię czy nie :).
Po prostu póki co wbiłem sobie do głowy że na nowy sezon chce mieć sprzęt skompltowany wczesniej - mam wadę że jak sobie coś wbije do głowy to się robię uparty:).
Delo ponieważ jeździsz na Coursach Ti, czy one z R=16 i swoją geometrią nie są zbyt skrętne, i jak się zachowują przy szybkiej jeździe na wprost?

ps. dlaczego się boję Omeglassów :) - mam je w dł 152 cm, jak je kupiłem to byłem młody głupi, nie umiałem na nich jeździć i mnie przerosły i skończyło się na locie w powietrzu. Potem było lądowanie i kolano powiedziało dosyć - skręcenie kolana, zerwane ACL i naderwany zaczep więzadła pobocznego w udzie :). No... ale mam je do dziś czasami jeżdżę na nich tak raz na dwa - trzy sezony - w sumie są mało używane. Po części stąd też moj sentyment i skrzywienie do Dynastara hi hi hi.




Ostatnio zmieniony 10 kwie 2011, 13:57 przez michalk, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Pomocy w wyborze drugich nart - sklepowych GS
PostZamieszczono: 10 kwie 2011, 13:56
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lis 2010, 19:08
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa, ale Ślonzok
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Polecam Ci Dynastara i to nie dlatego, ze mam przyjemnosc byc odpowoedzialny za ta marke, ale dlatego, ze jesli poradziles sobie na 4x4, to Course Ti bedzie dla Ciebie bulka z maslem:)

Jak bys byl przypadkiem w okolicach Tuxa na majowce, to zapraszam, bedziemy mieli troche nowych nart do potestowania.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Pomocy w wyborze drugich nart - sklepowych GS
PostZamieszczono: 10 kwie 2011, 14:04
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Bobic Dynastar Lange pisze:
Polecam Ci Dynastara i to nie dlatego, ze mam przyjemnosc byc odpowoedzialny za ta marke, ale dlatego, ze jesli poradziles sobie na 4x4, to Course Ti bedzie dla Ciebie bulka z maslem:)

Jak bys byl przypadkiem w okolicach Tuxa na majowce, to zapraszam, bedziemy mieli troche nowych nart do potestowania.


no z 4x4 znamy się od zeszłego sezonu, przy okazji to ja cię męczyłem w zeszłym roku pytaniami na maila o nie :D.
czytałem Twój post o majówce i wielkanocy w Liv - grrrr zazdrość (pozytywna) mnie zrzera!!!! to by była dobra okazja do wyboru nart, ale jakoś zupełnie to przegapiłem w planach urlopowych i trzeba siedzieć w robocie:( :cry: :cry:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Pomocy w wyborze drugich nart - sklepowych GS
PostZamieszczono: 10 kwie 2011, 14:12
Offline

Rejestracja: 08 gru 2010, 0:06
Posty: 107
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Imię: Wojtek
Dni na nartach: 0
[quote="michalk"]Witam,

Delo ponieważ jeździsz na Coursach Ti, czy one z R=16 i swoją geometrią nie są zbyt skrętne, i jak się zachowują przy szybkiej jeździe na wprost?

Są skrętne, ale do slalomek troche im brakuje :D . Nie zauwazyłem zeby podczas szybkiej jazdy, traciły na stabilności.
.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Pomocy w wyborze drugich nart - sklepowych GS
PostZamieszczono: 10 kwie 2011, 14:18
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Delo pisze:
michalk pisze:
Witam,

Delo ponieważ jeździsz na Coursach Ti, czy one z R=16 i swoją geometrią nie są zbyt skrętne, i jak się zachowują przy szybkiej jeździe na wprost?

Są skrętne, ale do slalomek troche im brakuje :D . Nie zauwazyłem zeby podczas szybkiej jazdy, traciły na stabilności.
.

OK, to kolejne pytanie ta skrętność wg ciebie pomaga czy nie? Bo patrząc po konkurencji w tej grupie nart to Course Ti mają chyba najmniejszy promień skrętu i "największą" geometrię. To mnie w tych nartach zastanawia najbardziej? :idea:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Pomocy w wyborze drugich nart - sklepowych GS
PostZamieszczono: 10 kwie 2011, 16:10
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lis 2010, 19:08
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa, ale Ślonzok
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
michalk pisze:
no z 4x4 znamy się od zeszłego sezonu, przy okazji to ja cię męczyłem w zeszłym roku pytaniami na maila o nie :D.
czytałem Twój post o majówce i wielkanocy w Liv - grrrr zazdrość (pozytywna) mnie zrzera!!!! to by była dobra okazja do wyboru nart, ale jakoś zupełnie to przegapiłem w planach urlopowych i trzeba siedzieć w robocie:( :cry: :cry:


Moze to dziwnie brzmi, ale ja w tym sezonie JESZCZE sie nie wyjezdzilem na powaznie na nartach :)

Co do Course TI, to nie trzeba duzo sily wkladac, by ustawic ja na krawedzi i zainicjowac skret.
To slalomka nie bedzie nigdy, ale na pewno latwa gigantka.

Delo, moze mu sie glupio chwalic wygral na niej zawody o Puchar Prezydenta Tarnowa ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Pomocy w wyborze drugich nart - sklepowych GS
PostZamieszczono: 10 kwie 2011, 17:05
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
a co do długości też polecasz 177cm?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Pomocy w wyborze drugich nart - sklepowych GS
PostZamieszczono: 10 kwie 2011, 17:51
Offline

Rejestracja: 08 gru 2010, 0:06
Posty: 107
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Imię: Wojtek
Dni na nartach: 0
michalk pisze:
Delo pisze:
michalk pisze:
Witam,

Delo ponieważ jeździsz na Coursach Ti, czy one z R=16 i swoją geometrią nie są zbyt skrętne, i jak się zachowują przy szybkiej jeździe na wprost?

Są skrętne, ale do slalomek troche im brakuje :D . Nie zauwazyłem zeby podczas szybkiej jazdy, traciły na stabilności.
.

OK, to kolejne pytanie ta skrętność wg ciebie pomaga czy nie? Bo patrząc po konkurencji w tej grupie nart to Course Ti mają chyba najmniejszy promień skrętu i "największą" geometrię. To mnie w tych nartach zastanawia najbardziej? :idea:


Skoro chcesz się uczyć, to napewno ta narta Ci to ułatwi. Dł 177 cm jest ok. To co nie napisałem jeszcze o tej narcie, super trzyma na twardym.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Pomocy w wyborze drugich nart - sklepowych GS
PostZamieszczono: 10 kwie 2011, 17:54
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lis 2010, 19:08
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa, ale Ślonzok
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Co do dlugosci to mam mieszane odczucia. Jesli masz 170cm wzrostu, to chyba bym sie sklanial chyba do 171, ale z drugiej strony jesli to ma byc fajna gigantkxa to i na 177cm dasz sobie spokojnie rade.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Pomocy w wyborze drugich nart - sklepowych GS
PostZamieszczono: 10 kwie 2011, 18:32
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Tak zdecydowanie chce się uczyć i pojeździć więcej na bramkach.
Co do długości to zdecydowanie narty które wybiorę chcę mieć jako drugą parę czyli 'fajne gigantki', na co dzień zostaną C 4x4 dl 165cm.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Wybór nart dla początkującego.

Dada227

1

3341

28 lis 2017, 13:59

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Indywidualny dobór długości nart .

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Adrian

36

16750

28 sty 2014, 23:24

lopatka Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group