Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy FUNCARVING umiera?
PostZamieszczono: 19 sty 2011, 15:35
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Zadałem sobie te pytanie, widząc na stokach lub nie widząc na stokach funowiczów, tak wcale nie spotyka się. Jak jeszcze kilka lat temu widywało i samemu się próbowało to teraz klapa. Nawet czyta się tu i uwdzie że podstawy carvingu to jest przeszłość że ta technika odchodzi do lamusa. Jakie jest Wasze zdanie, dzięki za odpowiedzi.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy FUNCARVING umiera?
PostZamieszczono: 19 sty 2011, 16:20
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:39
Posty: 498
Lokalizacja: Sosnowwiec
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
wydaje mi się ze nie umiera jedyne co że mniej ludzi widać na stoku bo- nie jest łatwo to robić jak jest duże zagęszczenie to raz po drugie trzeba być naprawdę doskonale przygotowanym kondycyjnie i mieć pojęcie jak się to robi. Widzę wielu ludzi jeżdzących bez kijków po stokach kaleczących ten piękny sport co wogole się nie ima do fun'u sam chętnie czasem się pobawie ale coś w polsce się troszkę boję tak bawić:)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy FUNCARVING umiera?
PostZamieszczono: 19 sty 2011, 17:59
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
fun już dawno umarł.
jakieś 2 lata temu mój Guru w tym temacie powiedział, że już mu się "wykładać" nie chce :cry: .

ja tam od czasu do czasu jak mam warunki to coś pokombinuję, ale zobaczyć tak jeżdżących ludzi, a szczególnie sensowne body to na palcach jednej ręki przez ostatnie lata bym naliczył. nie mówię tutaj o wszelkiej maści gorylach i osobnikach jeżdżących w kucki i przewalających się raz na lewy raz na prawy bok.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy FUNCARVING umiera?
PostZamieszczono: 19 sty 2011, 19:56
Offline

Rejestracja: 15 gru 2010, 10:13
Posty: 53
Lokalizacja: Dobra k/Sanoka
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Witam
Nie, fun nie umarł - tak jak każda technika jazdy na którą pozwalają współczesne narty ma swoich zwolenników. Tak jak Boogie pisze - na to potrzeba warunków i umiejętności. Racemana zainspirował pewnie wątek na skionline - tam fajną rzecz napisał gajowy01 porównując jazdę dwóch gości - do pierwszego śnieg sam przychodzi, drugi po niego sięga. Trzeba być naprawdę dobrym, wszechstronnym narciarzem żeby ten śnieg przyszedł. Zwykły, przeciętny amator - taki jak ja - może robić za zbieracza kamieni - trochę wyżej w moim rankingu niż goryl, ale dalej raczej śmieszne, niż budzące zachwyt. Pewnie dlatego na stokach można spotkać tak niewielu ludzi jadących bodycarving - niewielu jest narciarzy, którzy mają takie możliwości. Ja ciągle liczę, że osiągnę taki poziom - za goryla robił nie będę 8-)
Pozdrawiam
Mirek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy FUNCARVING umiera?
PostZamieszczono: 19 sty 2011, 21:36
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Racja oczywista potrzeba miejsca i wolnego stoku, ogólnie pytanie było o funcarving body to jedna z technik . Panowie więc jak ogłaszamy że Skimania.com.pl jest ostoją funu? Będę musiał popytać o płyty do nart. Więc jak?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy FUNCARVING umiera?
PostZamieszczono: 19 sty 2011, 21:49
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Trzeba by tu w takim razie Nexcoma zaprosić.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy FUNCARVING umiera?
PostZamieszczono: 19 sty 2011, 22:07
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
A więc tak, rozumiem że jeśli ktoś próbuje funu , nieopierniczamy kolesia ewentualnie podpowiadamy co poprawić (technika jazdy), mamy na Skiamnia.com.pl podporę sprzętową (płyty, wiązania) do uprawiania funu, Kochani jest to do zrobienia :D .




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy FUNCARVING umiera?
PostZamieszczono: 20 sty 2011, 0:37
Offline

Rejestracja: 28 lis 2010, 23:49
Posty: 135
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Dobrą opcją by było, aby się trafił taki "funowiec", że to on nam będzie technikę poprawiał :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy FUNCARVING umiera?
PostZamieszczono: 20 sty 2011, 13:37
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Musze się porozglądać po profilach aluminiowych by było z czego zacząć płyty robić Hand Made by Skimania! ;)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy FUNCARVING umiera?
PostZamieszczono: 21 sty 2011, 16:09
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Dziś udało mi się zdobyć płytę HANGLA (kultowa firma współpracująca z Salomonem mająca kiedyś w ofercie wysokie płyty) o wys. ok 30 lub 35mm tak że jak by ktoś potrzebował z funowiczów mam !




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy FUNCARVING umiera?
PostZamieszczono: 22 sty 2011, 8:21
Offline

Rejestracja: 23 gru 2010, 12:06
Posty: 94
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy
Raceman pisze:
Dziś udało mi się zdobyć płytę HANGLA (kultowa firma współpracująca z Salomonem mająca kiedyś w ofercie wysokie płyty) o wys. ok 30 lub 35mm tak że jak by ktoś potrzebował z funowiczów mam !


Najczęściej tą płytę można spotkać nartą RTC. Cena zestawu ok 1000 EU.
Pozdrawiam.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy FUNCARVING umiera?
PostZamieszczono: 06 lut 2011, 11:56
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Zobaczymy może Nexcom do nas zawita urodziło mu się maleństwo i wszystko musiał poprzestawiać! ;)
Co do płyty, czeka na amatora funu który zechce ją przykręcić do swoich dech...




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy FUNCARVING umiera?
PostZamieszczono: 02 mar 2011, 22:34
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 gru 2010, 10:41
Posty: 90
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy
Cześć
Moim zdaniem nie umiera tylko został zabity. Zabity tak jak w dużej mierze zostało zabite narciarstwo poprzez wmówienie ludziom, że narty to nowa forma zabawy na sniegu a nie wymagająca wiedzy i umiejetności dziłalność techniczna. Gdyby nie ten fakt wielu potencjalnych funcarverów szlifowałoby swoje umiejętności aby doprowadzić je do perfekcji a tak okupuja stoki setki goryli.
Pozdro




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy FUNCARVING umiera?
PostZamieszczono: 02 mar 2011, 23:33
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
mitek pisze:
Cześć
Moim zdaniem nie umiera tylko został zabity. Zabity tak jak w dużej mierze zostało zabite narciarstwo poprzez wmówienie ludziom, że narty to nowa forma zabawy na sniegu a nie wymagająca wiedzy i umiejetności dziłalność techniczna. Gdyby nie ten fakt wielu potencjalnych funcarverów szlifowałoby swoje umiejętności aby doprowadzić je do perfekcji a tak okupuja stoki setki goryli.
Pozdro


Tak w ogóle to narciarstwo (w starym tego słowa znaczeniu) upada. Zobaczcie, że dzisiaj ktoś po siedmiu (pierwszych w życiu !) dniach na nartach uważa się za wybitnego i ocenia siebie na 7-8 w skali do 10. Potem się czyta o coraz większej liczbie i coraz cięższych wypadkach na stokach.

Wpajanie młodemu pokoleniu jacy to oni są debeściaki skutkuje brakiem jakichkolwiek hamulców, nie mówiąc o wyobraźni. Potem taki feryjny narciarz (w sensie 7-10 dni w roku), po dwóch sezonach w Białce (nie ujmując niczego Białce oczywiście) jedzie do Ischgl i od razu, drugiego dnia, do snowparku, trochę sobie "poskakać". Narty "carvingi", zero praktyki.
Skutek - złamana kość udowa w 3 miejscach po upadku ze skoczni na trolley (tak to się chyba nazywa, pozioma stalowa rura do ślizgania się po).

Fun wymaga przestrzeni (im większa tym bezpieczniej), a przy obecnym zatłoczeniu stoków, nie bardzo sobie wyobrażam jego praktykowanie.

pzdr

misal




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy FUNCARVING umiera?
PostZamieszczono: 02 mar 2011, 23:56
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
mitek pisze:
w dużej mierze zostało zabite narciarstwo poprzez wmówienie ludziom, że narty to nowa forma zabawy na sniegu a nie wymagająca wiedzy i umiejetności dziłalność techniczna.


Mitku ciężko mi się z tym zgodzić, bo tak naprawdę takie podejście można rozciągnąć na wszystkie sfery życia i myśląc w ten sposób wynikałoby, że ja bawiąc się w tenisa, czy też pływanie, nie mówiąc już o grze w darta w knajpie zabijam te sporty.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group