Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Savognin
PostZamieszczono: 18 sty 2011, 12:40
Offline

Rejestracja: 14 gru 2010, 20:15
Posty: 26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Jako,że wróciłem w niedziele póznym wieczorem z Savognin,krótka refleksja na temat regionu. Dla mnie fantastyczne miejsce :D .

Pozdrawiam :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Savognin
PostZamieszczono: 18 sty 2011, 13:36
Offline

Rejestracja: 14 gru 2010, 20:15
Posty: 26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
A już tak bardziej poważnie to region w moim stylu.Bez tłoku(fakt,że termin temu sprzyjał i pewnie w wielu miejscach o tej porze tłumów nie ma),bez Polaków(niestety nie przepadam,za zbyt duża ilością naszych rodaków w jednym miejscu,dlatego od jakiegoś czasu szukam takich właśnie miejsc).Ale od początku.
Wyjazd z domu w niedzielę 09.01 o 01:15. Niestety pogoda nie najlepsza.Od Kielc do Siewierza gęsta mgła,trochę lepiej do granicy,a pózniej do mgły która utrzymywała się do Salzburga(raz lepiej raz gorzej) przez Czechy
doszło śliska nawierzchnia.Pierwszy śnieg widzę na skoczni w Insbrucku i pózniej dopiero wjeżdżając na strefą w Samnaun (paliwo 1.03 euro za litr).Pierwszy padający śnieg i zaśnieżoną drogę spotykam wjeżdżając na Juilierpass(2284m).W Savognin 1200 mnpm śniegu brak.Całe szczęście trasa nr 1 prowadząca do miasteczka sztucznie śnieżona i biała.(niestety jak się pózniej okazuje w praniu przed godzina 16 przedstawia opłakany widok i tak jest przez cały tydzień- cukier i muldy).Poniedziałek wita nas nisko zawieszonymi chmurami.Śnieg i dobre warunki zaczynają sie na 1600m między pierwszym a drugim krzesłem.Niestety trzecie krzesło od 2100 w górę do 2700 schowane w chmurach.Chodzi ale jazda nie jest przyjemnością zwłaszcza ,że padający wyżej nocą śnieg przykrył to co ubiły ratraki.Całe szczęście wtorek i środa rekompensują to co zabrał poniedziałek.Słonecznie i pięknie przygotowane trasy.Widać to co region ma do zaoferowania.A ma sporo.Trasy fantastyczne,szerokie(nie licząc 11 i 13 typowych wąskich dojazdówek).Pozostałe pozwalają na robienie wszystkiego na co masz ochotę.(Przez tydzień nieczynne były trasy 10,12,14,2 i 3)ale pozostałe dawały wystarczająco dużo przyjemności więc nawet nie odczułem ich braku.Zresztą na trasach numer 9 i 17 pierwszy raz pojawiamy się dopiero ostatniego dnia w sobotę,wcześniej jakoś się nie udało :roll: .Czwartek do południa góra znowu w chmurach i dość silny wiatr nawiewający śnieg na trasy.Ale nie ma tragedii.Trasy z Radons na Piz Cartas wzdłuż orczyków nie są "zainfekowane" świeżym śniegiem więc większość dnia spędzamy tam.Co ciekawe na jednej z mapek która mam region wzdłuż krzeseł nazywa się action a wzdłuż orczyków relax,chociaz nie wiem dlaczego bo na relaxie można było niezle poszaleć. Piątek i sobota znowu ładne.W sobotę najwięcej ludzi głównie jedno-dwu dniowych.Z racji ,że pogoda w całej Europie do dupy tak jak wspomniałem wcześniej zjazd do miasteczka na koniec trasa numer 1 ,miał mało wspólnego z jazdą na nartach.Najważniejsze,że mój kręgosłup wytrzymał i naprawdę bawiłem się świetnie. 4 dni spędziłem na gigantkach- trasy i pustki na stokach nie dawały innej alternatywy,a dwa na slalomkach(miały tą zaletę,że po południu łatwiej było zjechać na nich na dół)Ceny jak to w Szwajcarii nie należały do niskich(w knajpach na stoku i w mieście),ale spanie i karnety wyszły całkiem sympatycznie.Spałem w apartamentach Surses Alpin należących do gminy gdzie cena za tydzień za rodzinę w trzypokojowym apartamencie 69m2 w tym okresie była 1472pln(neckermann).Karnety normalnie kosztowały by mnie 684 franki za rodzinę 2+2 na tydzień a w apartamentach gminy było to 590 franków.Region naprawdę mnie urzekł i jest pomysł,żeby w marcu/kwietniu skoczyć tam na męski wypad.Sezon trwa do 25 kwietnia.
Jeżeli ktoś lubi kameralne ośrodki to warto tam zajrzeć.Jeżeli woli Kaprun itp.. lub potrzebuje 200 czy 300km tras to odradzam.

Mapka regionu do wglądu
http://pl.bergfex.com/savognin/

Pozdrawiam




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group