Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jazda z Andrzejem Bacheldą Jr.

ravick97

5

1364

22 sty 2015, 16:59

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jazda na nartach w grupie kilkuosobowej

lokiec3

4

893

10 lut 2011, 0:53

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jazda na nartach po operacji kręgosłupa

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Raceman

30

6701

01 mar 2011, 10:57

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Czy jestem zadowolony z wyboru nart.

narciarz70

12

1365

05 sty 2012, 17:10

jabol Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Spada sprzedaż nowych nart

ravick97

6

1464

26 lut 2014, 17:48

Raceman Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jazda rekreacyjna- renesans nart typu GS?
PostZamieszczono: 26 maja 2014, 9:21
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
O ile kilka sezonów temu w Polsce królowały niepodzielnie narty sportowe SLki różnej maści to teraz pomimo nie wątpliwej mody na freeride to muszę stwierdzić że powoli powracają narty GS.
Czy w jeździe rekreacyjnej większość ludzi wykorzystuje ich walory?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jazda rekreacyjna- renesans nart typu GS?
PostZamieszczono: 26 maja 2014, 11:25
Offline

Rejestracja: 23 gru 2010, 12:06
Posty: 94
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy
Raceman pisze:
O ile kilka sezonów temu w Polsce królowały niepodzielnie narty sportowe SLki różnej maści to teraz pomimo nie wątpliwej mody na freeride to muszę stwierdzić że powoli powracają narty GS.
Czy w jeździe rekreacyjnej większość ludzi wykorzystuje ich walory?


Sklepowa tzw GS jak dla mnie nie jest nartą sportową. Nie wiem co masz na myśli walory narty. Ja uważam, że na trasę jest to jedna z najbardziej uniwersalnych nart w odpowiednio dobranej długości. Można zarówno pocisnąś szybciej na krawędzi i po betonie. Można również pobujać się na bardziej rozjeżdżonym nierównym stoku bez większego wysiłku i to jak dla mnie jest największą zaletą takiej narty. Sklepowa GS tak z 5 cm nad głowę jest rules i cool i w ogóle, że już dwa lata z szafy Hot Fire nie wyjmowałem. Co do komórek GS. No cóż mam jedną parę. Da się na tym jeździć i po nierównym też, ale na sklepówce lepiej. Za to na twardym betonie..... Jednak do jazdy rekreacyjnej nikomu nie jest potrzebna taka narta.
Pozdrawiam.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jazda rekreacyjna- renesans nart typu GS?
PostZamieszczono: 26 maja 2014, 17:07
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Raceman pisze:
O ile kilka sezonów temu w Polsce królowały niepodzielnie narty sportowe SLki różnej maści to teraz pomimo nie wątpliwej mody na freeride to muszę stwierdzić że powoli powracają narty GS.
Czy w jeździe rekreacyjnej większość ludzi wykorzystuje ich walory?


Z moich obserwacji wynika, że ...nie ma takiego zjawiska jak popularność GS :)
Dalej raczej królują slalomki, zwłaszcza wśród rodaków, ale nie tylko.
Alpejska średnia długości nart wydaje mi się większa niż na krajowych stokach, ale tu też dużo zależy od terminu, co za tym idzie rodzaju klienteli itp.
Oczywiście na obrzeżach sezonu jest wyraźnie dłużej, i wtedy widać sporo GSów - zwłaszcza na tych mniejszych, mniej popularnych lodowcach, kiedy trenują kluby, kadry itd. - no, ale oni nie są reprezentatywni :)

Swoją drogą, mam spore wątpliwości co do uniwersalności GSów, rzadko polecam, dlatego, że w innych grupach nart (wysokie modele allround, allmountain, cross, jak zwał tak zwał) jest całkiem sporo fajnych, porządnie zbudowanych modeli - jednak bardziej uniwersalnych.
Na moje oko - kiedyś było tak, że tylko SL i GS gwarantowały wysoką jakość narty, od pewnego czasu tak nie jest. Faktem jest też, że nie zawsze łatwo je wybrać, znaleźć - zwłaszcza wśród popularnych marek, jest za to spory wybór wśród marek niszowych.

Co do mody na free - potwierdzam, z naciskiem na słowo "moda" ;)





Za ten post autor gajowy01 otrzymał podziękowanie od Lysy(26 maja 2014, 23:18)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jazda rekreacyjna- renesans nart typu GS?
PostZamieszczono: 28 maja 2014, 21:49
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Oczywiście że większość narciarzy na stokach jeździ tak na serio na "byle czym" z czego 96% z nich jest przekonanych o "wspaniałych" właściwościach jezdnych tych nart. Jak już się pojawią ktoś z tak specjalistycznym sprzętem GS to z reguły potrafi i wie do czego służą. Zauważyłem tylko że jednak w ostatnim czasie więcej się GS pojawiło na stokach.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jazda rekreacyjna- renesans nart typu GS?
PostZamieszczono: 29 maja 2014, 10:28
Offline

Rejestracja: 23 gru 2010, 12:06
Posty: 94
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy
Z tym więcej to nie wiem czy do końca. Co prawda w Polsce dawno już nie byłem na nartach, ale w Alpach jak włożę do koszyka gondoli moje narty to muszę powiedzieć, że wyglądają lekko ekstremalnie w porównaniu do pozostałych.
Pozdrawiam.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jazda rekreacyjna- renesans nart typu GS?
PostZamieszczono: 30 maja 2014, 8:29
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Hej,
czy GS są najbardziej uniwersalnymi nartami - myślę, że zdecydowanie nie. Nie zmienia to jednak faktu, ze jeżeli ktoś umie na nich jeździć to może ich używać jako nart do wszystkiego, ale to sprawa umiejętności, techniki. Wady czy zalety mają takie same jak każde inne to po prostu narty, jednemu się spodobają innemu nie. Jeżeli bym miał zabrać jedne jedyne narty na wyjazd to nie wiem czy były by to GS.
Nigdy się specjalnie nie zastanawiałem czemu ludzie nie bali się kupować SL (nawet RD) a bali się GS??
Z obserwacji stokowych to w Livignio zdecydowana większość instruktorów jeździ na długich nartach sporo na sklepowych GS, kilkunastu na RD :),do ich stylu jazdy i sposobu w jaki uczą te narty pasują lepiej.
GS sklepowe czy RD to jednak są narty sportowe, w alpach specjalnych emocji to narty raczej w gondolkach nie budzą :) mam wrażenie, że tam to ludzi jednak bardziej interesuje samo jeżdżenie na nartach.
OT.
Chociaż ostatnio modne ;/ deski trochę emocji budzą jednak bo się za cholerę nie chcą zmieścić do koszyków,
a pakowanie się z nimi do środka gondoli i wysiadanie może dostarczyć pewnych wrażeń:).




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jazda z Andrzejem Bacheldą Jr.

ravick97

5

1364

22 sty 2015, 16:59

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jazda na nartach w grupie kilkuosobowej

lokiec3

4

893

10 lut 2011, 0:53

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jazda na nartach po operacji kręgosłupa

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Raceman

30

6701

01 mar 2011, 10:57

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Czy jestem zadowolony z wyboru nart.

narciarz70

12

1365

05 sty 2012, 17:10

jabol Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Spada sprzedaż nowych nart

ravick97

6

1464

26 lut 2014, 17:48

Raceman Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group